KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16894257
nr 1689 4257
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Signerad, komposition. Akvarell, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 36x29
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:49:35
24/3 19:08:20
24/3 19:12:25
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt